BezpiecznaJa - Szkolenia

Dlaczego jest to istotne dla całej społeczności?

Na szkolenia wybierane są tematy zgodne z największym zainteresowaniem, i zapotrzebowaniem uczestniczek w danym mieście.
Możliwe jest dopracowanie dodatkowych ćwiczeń i zagadnień, na życzenie. Podczas szkolenia tematyka jest elastycznie dostosowywana, i uzupełniana, zgodnie z wolą Słuchaczek.

 
Duże grupy, odpowiednia oprawa i brak na sali obecności mężczyzn, pozwala wybudować klimat sprzyjający pracy nad psychiką, determinacją, wyzwalaniem siły emocjonalnej, oraz świadomości, które w sytuacji zagrożenia, pozwalają działać kobietom wręcz instynktownie.
Dajemy wiedzę, która pozwala unikać niebezpieczeństw, nawet bez świadomego udziału, obserwowanej przez potencjalnego napastnika, kobiety, oraz budujemy ich wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa w otaczającym świecie.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie w tym temacie, powstały akcje szkoleniowe BezpiecznaJa, oraz BezpiecznaJaTeen [szkolenie specjalne dla nastolatek].

 

Są to szkolenia, na których kobiety mogą oswoić temat zagrożeń, poznać psychospołeczne mechanizmy ich powstawania, nabrać świadomości i pewności siebie, oraz nauczyć się takich rzeczy, jak świadome wysyłanie sygnałów dyskwalifikujących je jako łatwe ofiary, już na etapie kalkulacji powodzenia napadu ze strony napastnika, rozpoznawanie sygnałów świadczących o realnym zagrożeniu, jeszcze przed bezpośrednim atakiem, poznanie i selekcjonowanie metod samoobrony werbalnej i niewerbalnej, wyciszanie agresji, priorytetyzowanie rzeczy i spraw, oraz zmniejszanie ryzyka śmierci podczas napadu, lub w trakcie przemocy domowej.

Duży nacisk podczas wykładów kładziony jest też na współpracę ze służbami bezpieczeństwa w okolicy, procedury przez nie stosowane w przypadku zgłoszenia przestępstw, w tym seksualnych, umiejętność stosowania do samoobrony, w praktyce, dopuszczalnych przedmiotów specjalnych, lub codziennego użytku, i na postępowanie chroniące ofiarę przed przekroczeniem obrony koniecznej, lub jej skutkami.

Dlaczego jest to istotne dla całej społeczności?

 

Problemy Kobiet, zarówno społeczne jaki i emocjonalne, są bliskie każdemu z nas. Każdy z nas ma bliskie sercu kobiety. Matki, żony, córki, przyjaciółki, czy współpracownice.

Mężczyźni pragną bezpieczeństwa i szczęścia dla Kobiet, oraz martwią się ich brakiem, nawet częściej, niż one same. Obniża to znacznie ich jakość życia w związkach, w rodzinach, oraz w pracy, kiedy muszą być bezpośrednio zaangażowani w ochronę swoich partnerek, córek, czy znajomych.

Dzieci, wychowywane w otoczeniu kobiecych lęków, nie mają prawidłowego środowiska do rozwoju osobowości i zewnętrznych umiejętności społecznych, koniecznych do samodzielnego życia w przyszłości. Wzrastają w poczuciu wyobcowania i zagrożenia ze strony świata, poza domem, czy w przypadku utraty kontaktu z bliskimi, nawet na krótko.

Kalendarz szkoleń BezpiecznaJa i BezpiecznajaTeen

Szkolenie jest BEZPŁATNE dla uczestniczek

Szkolenia są dla uczestniczek BEZPŁATNE ponieważ wszelkie koszta z nimi związane, pokrywają lokalne Jednostki Samorządowe czyli Urzędy Miast i Gmin oraz Starostwa. To przy ich poparciu i dzięki ich zaangarzowaniu w sprawy swoich mieszkanek, BezpiecznaJa może być dla Was szkoleniem całkowicie bezpłatnym. 

Dokładamy wszelkich starań by jak najszybciej dotrzeć i zorganizować szkolenia w jak największej ilości miast w Polsce.
Wasze wsparcie jest nieocenione i przyspiesza proces organizacyjny szkoleń przez władze Miast.
Jeśli chcesz wiedzieć kiedy szkolenie BezpiecznaJa lub BezpiecznaJaTeen odbędzie się w Twojej okolicy, zapytaj bezpośrednio w swoim Urzędzie Miasta lub Gminy.

Natomiast jeśli chcesz sie przyczynić do jego organizacji, skontaktuj się z nami  przez zakładkę KONTAKT lub na FP BezpiecznaJa na Facebooku.Copyright Nazwa.pl  i FloWish                                    BezpiecznaJa i BezpiecznaJaTeen to nazwy zastrzeżone ogólnopolskiego projektu szkoleń
stat4u

Odwiedziny

  • Odsłon łącznie: 0